Historia programu

Swiat bez fikcji   Więcej informacji
(Forbidden Voices) Zakazany głos blogerów Film dokumentalny Szwajcaria (2012). Yoani Sanchez na Kubie, Zeng Jinyan w Chinach i Farnaz Seifi w Iranie to jedne z nielicznych w ich krajach działaczek politycznych, które odwazyły sie otwarcie krytykowac władze. Pisza blogi w krajach, w których panuje cenzura i za prawde grozi wiezienie.
TVP2dzisiaj0.15
Swiat bez fikcji   Więcej informacji
(Louis Theroux: Extreme Love - Autism) Autyzm - miłosc ponad wszystko Film dokumentalny Wielka Brytania (2012). Autyzm jest to zaburzenie funkcjonowania mózgu, które czesto przejawia sie brakiem zainteresowania innymi ludzmi. Na autyzm cierpi około jednego procenta wszystkich dzieci. Ciezsze przypadki moga przysparzac opiekunom wiele trudnosci.
TVP2śr. 22.7.0
Swiat bez fikcji   Więcej informacji
Maksimum przyjemnosci Film dokumentalny (2012). Bohaterki dokumentu pochodza z Torunia, od dawna sa na emeryturze, ale nie poddaja sie upływowi czasu. Przyjaciółki Irena, Małgorzata, Krystyna, Bogumiła, Elzbieta znajduja własny sposób na to, by oddalic starosc, zapomniec o nieuchronnym przemijaniu.
TVP2śr. 15.7.0.15
Swiat bez fikcji   Więcej informacji
(The Truth about exercise) Cwiczyc czy nie: cała prawda Film dokumentalny Wielka Brytania (2012). Jednym z głównych powodów, dla których cwiczymy, jest wiara, ze intensywne cwiczenia pomoga nam zrzucic pare kilogramów. Wydaje sie to oczywiste; spalamy kalorie, wiec waga spada. Czy rzeczywiscie tak jest?
TVP2wt. 7.7.23.55
Swiat bez fikcji   Więcej informacji
(The Perfect Child) Dziecko doskonałe Film dokumentalny Szwecja (2012). 2 kobiety w Szwecji, które urodziły w tym samym czasie dzieci z zespołem Downa: córke Stelle i syna Ossiana, mówia o swoich doswiadczeniach z wychowywania dzieci. Szczególne metody pedagogiczne moga zniwelowac czesc negatywnych skutków uposledzenia.
TVP2wt. 30.6.23.55
Swiat bez fikcji   Więcej informacji
(Dead Sea Living) Zycie Morza Martwego Film dokumentalny Kanada (2013). Morze Martwe: po jego wybrzezu szli Mojzesz, król Dawid, Kleopatra, Jezus i wyznawcy proroka Mahometa. Dokument opowiada o umieraniu tego akwenu na skutek zawirowan i zametu na Bliskim Wschodzie, a takze wskutek niszczycielskich działan człowieka.
TVP2wt. 23.6.23.55
Swiat bez fikcji   Więcej informacji
(Putin’s Kiss) Pocałunek Putina Film dokumentalny Dania (2011). Władimir Putin postrzegany jest na Zachodzie jako antydemokratyczny tyran. Wielu Rosjan traktuje rosyjskiego premiera inaczej - jako kolejnego ojca narodu, nazywa Napoleonem Kremla i popiera jego silna, charyzmatyczna osobowosc.
TVP2śr. 17.6.0.1
Swiat bez fikcji   Więcej informacji
(Serving The Royals. Inside the Firm) W słuzbie rodziny królewskiej. Za kulisami firmy Film dokumentalny Wielka Brytania (2012). Niezwykły wglad za kulisy pałacu królewskiego. O szefowej, królowej Elzbiecie II, jej rodzinie, zwyczajach panujacych na dworze brytyjskiej monarchini, opowiadaja zatrudnieni przez nia do róznych zadan i w róznych okresach, pracownicy...
TVP2wt. 9.6.22.50
Swiat bez fikcji   Więcej informacji
(The Stolen Spain's Missing Baby. Les enfants voles) Skradzione dzieci Film dokumentalny Francja (2012). Przez cała dyktature gen. Franco, a takze pózniej, do lat 90. , w Hiszpanii matkom - bez ich wiedzy i zgody - zabierano noworodki. Lekarze wypisywali akt zgonu, a dziecko trafiało do adopcji. Załamanej matce pokazywano "dyzurnego" noworodka z kostnicy.
TVP2wt. 2.6.22.50

STARSZY


365dni.pl